Pár pražských míst k posezení

22. září 2018 v 9:56 | Malej pražskej rumík |  Život pražáka
Miluju léto, teplé počasí a hlavně letní večery. Vím, že mám s tímto článkem trochu zpoždění, protože léto už nám (bohužel) skončilo, ale třeba se vám bude hodit pro příští rok:)
Ano, miluju letní večery. A k letním večerům nepochybně patří parta přátel, místo s krásným výhledem a pivo. Hledala jsem hodně dlouho místa, kde si člověk může jen tak sednout, dát si piknik nebo ono zmiňované pivo a dívat se na západ slunce. Věřte mi nebo ne, ale Praha není jen uspěchané město a Praha má i svoje zašitá, relativně klidná zákoutí.

1.LETNÁ

Kdo by neznal starou dobrou Letnou. Můžete si sednout ke ,,Stalinovi" (název pochází od dob kdy zde stála velká socha Stalina) kde se vám naskytne nádherný výhled na Prahu, a v letních měsících tam bude velmi živo, anebo zalézt dále do parku, kde si můžete sednout na trávu nebo na lavičky. Na Letnou se dostanete z centra města, a to ze zastávky Čecův most.

2.STŘELECKÝ OSTROV

Ostrov v centru města, který nabízí nádherný výhled na Karlův most, Pražský hrad a Národní divadlo. Opravdu doporučuji návštěvu při západu slunce, je to kouzelné a ničím nenahraditelné. Já sama miluju ,,Střelák" a v létě tam trávím spoustu času. Bohužel mínus tohoto ostrova je, že není příliš velký a proto tam bývá v létě hodně lidí, a kolikrát jsou už ty nejhezčí místa hustě obsazená. Na střelecký ostrov se dostanete ze zastávky Národní divadlo a dále po mostě, kde pak po schodech sejdete dolů.

3. LADRONKA

Další krásný park, ale už docela mimo centrum. Konají se tu však často různé akce jako např.pálení čarodějnic, Ladronkafest, které stojí za to. Ladronku nemám příliš prozkoumanou, protože je skoro hodinu od mého bydliště, proto se tam moc často nedostanu. Park je určitě super na sport, jelikož je velký a rozléhlý. U tohoto parku vám bohužel neporadím, jak se tam dostat, protože já sama s tím mám do teď problémy. Snad jen řeknu, že se nachází blízko Vypichu.

4.ŽOFÍN

Další sympatický ostrůvek v centru. Ze Žofína skvěle dohlédnete na Střelecký ostrov a výhled zde je taky k nezaplacení. Navíc na Žofíně si můžete v létě půjčit šlapadla, což všem vřele doporučuju! Bohužel, teď nám na Žofíně trochu kopou a je tak omezená část hradby (nevím jak jinak bych to řekla) na které ráda sedím. Na Žofín se dostanete opět ze zastávky Národní divadlo nebo Jiráskovo náměstí.

5.RIEGROVY SADY

Nádherný parčík blízko I.P Pavlova. V létě se zde často konají letní kina a opět mohu jen a jen doporučit. ,,Riegráče" jsou nádherné, líbí se mi, že nejsou tolik rozlehlé a jsou tak svým způsobem útulné. Pokud si na tzv. ,,hlavní louce" sednete co nejvýše, budete mít i krásný výhled na Prahu. Bohužel, toto nenapadne jenom vás a proto bývá ,,hlavní louka" hodně hustě obsazená, což bych taky shledala jak jediné velké mínus pro Riegráče. Dostanete se sem z I.P.Pavlova, dále směrem k Náměstí míru a potom podél Národního domu na Vinohradech, tam se dáte doleva ulicí dolů, a jste skoro tam. (Uf, doufám, že jsme to popsala dobře) a nebo jednoduššeji z I.P. Pavlova sednete na tramvaji 11 nebo 13 a pojedete na zastávku Italská.

6. NÁPLAVKA

Náplavka je poslední místo, které bych vám dnes chtěla představit. Určitě nemusím nějak blíže popisovat, dlážděná cesta vedle Vltavy, kde se také často konají akce např. Farmářské trhy. Najdete tam spoustu hospůdek na lodích, stánků apod. Mínus náplavky je, že na některých místech bývá opravdu špinavá a raději bych si tam nesedala. Náplavka se táhne od Výtoně až snad někam po Holešovice (s občasným přerušením) takže je jen na vás, jakou část si vyberete.

Tak jo, snad vám bude dnešní článek trochu užitečný, a v budoucnu tyto místa třeba navštívíte.

Mějte se krásně!

Malej pražskej rumík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 niki-chan niki-chan | Web | 23. září 2018 v 7:39 | Reagovat

Na Náplavce se dobře dají krmit labutě. Ale přijde mi, že výše zmíněná místa jsou už dost známá, tzn. hodně lidí :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama