Září 2018

Jak si zpříjemnit ráno

30. září 2018 v 7:00 | Malej pražskej rumík |  Všehosměs
Ráno-začátek dne, start před školou, prací a dalšími činostmi. Pro začátek tohoto článku bych chtěla ujasnit, že dnes si budeme psát o tom, jak si udělat hezké ráno v pracovním týdnu, kdy se chystáme do školy nebo do práce. Částečně se také pokusím popsat jak vypadá moje ráno, co dělám já a co mi pomáhá a nepomáhá, a jak si hezky nastartovat den.

1.BUDÍK

Začla bych asi takovým menším typem- nedávejte si jako vyzváněcí tón vaší oblíbenou písničku. To je něco příšerného, co jsem jednou udělala a už nikdy neudělám. Ta písnička se vám pochopitelně hrozně zhnusí. U mně to ani tak nebylo tím, že signalizovala vstávání, ale spíš tím, že jsem jí slyšela každý den, vlastně několikrát, protože mám každé ráno budíky minimálně tři. Všude na internetu psali, jak je super vstávat za zvuků vaší oblíbené hudby, ale mně je opravdu jedno, co tam na budíku hraje, ale vadí mi spíš to, že to vůbec zvoní.

2.CVIČENÍ? BLÁZNE...

Nejsem žádná fitness žena, chodím třikrát týdně na taneční tréninky, a tím tak něják sportování končí. A představa ranního běhání, to je pro mě očistec. Co jsem si ale oblíbila je video s ranním protažením, na které vám sem hodím odkaz. Není to nic náročného, a netvrdím, že me to nějak extrémně nabudí energií, to nebuďme bláhoví, ale když se k tomu dokopete, tak je to příjemné.

https://m.youtube.com/watch?v=o6JN_fADpPk3. VYVĚTRAT!

Nesnáším, když se vrátím z koupelny do pokoje a je tam vydýcháno, nebo prostě jen špatný vzduch. Proto ráno na chvíli větrám, i když není zrovna teplo.
Navíc mi přijde, že mi to dělá docela dobře, když se ráno nadechnu čerstvého vzduchu.

4. VSTÁT AKORÁT,MOŽNÁ LEHCE DŘÍV

Tento bod bude mít možná kazďý trochu jinak, určitě každý z nás potřebuje ráno nějakou odlišnou dobu na připravení se, nasnídáni a tak dále. Já to mám trochu komplikované. Nerada pospíchám, chci si ráno na chvíli sednout, všechno udělat v klidu, ale zádhrel je, že nechci vstávat. Nakonec jsme světe div se, oželela vstávání, a ten ''svůj čas" si každé ráno hezky užívám.

5.SNÍDANĚ, SNÍDANĚ, SNÍDANĚ

Prosím, ať se děje cokoliv, nasnídejte se. Několik let jsem žila bez snídaně s tvrzením ,,já ráno prostě nemám hlad" a teď, když jsem se konečně naučila snídat, bych si za to nafackovala. Akorát jsem pak během dopoledne snědla zbytečnosti jako např.tísíce čokoládových sušenek (protože jsem měla hlad žejo...)pořád jsem někde něco ukusovala a nebylo to ono.
Dneska už si snídani dávám pravidelně, a je to můj menší rituál. Dobrá, velká snídaně, kafe, a třeba seriál, nebo videa na youtube. Věřte mi nebo ne, ono se to dá zpříjemnit.

6. RADŠI NEMYSLET...

Proslulá rada, ale něco na tom bude. Jakmile zazvoní budík, určitě alespoň půlka z vás začne uvažovat, co všechno hrozného vás dneska čeká. Pohovor, písemka z matiky, těžké pracovní jednání...pak se z té postele chce hned hůř.
Tyhle myšlenky mi nikdy moc ovlivnit nešly, vždycky jsem myslela na nehezkou písemku z matiky, ale pak jsem se začala těšit, až to budu mít za sebou a hned šlo všechno líp.

7.NAJDĚTE SI SVOJE

Ne každému bude vyhovovat klidné ráno jako mně, někdo to radši rychle a svižně a někdo zase ještě jinak. Musíte si prostě najít to svoje. A věřte mi, že když si najdete svoje ranní tempo a svůj styl, tak vám bude celý den hrozně fajn.

Mějte se fajn!

Malej pražskej rumík

Co musíte vidět ve Vídni

29. září 2018 v 18:18 | Malej pražskej rumík |  Rumík ve světě
Vídeň je nádherné město a pro mě skoro druhý domov, protože se tam vyskytuji docela často. Ať si říká kdo chce co chce, stojím si za tím, že Vídeň má nádherné a nepopsatelné kouzlo. Proto bych vám chtěla dnes napsat několik známých i méně známých míst, které musíte navštívit, pokud se někdy v tomto krásném městě zastavíte.

1.HOFBURG

Nádherný komplex v úplném centru města. Určitě stojí za to navštívit Sissi-Muzeum v Hofburgu, kde se doslechnete o zajímavém životě na habsburském dvoře. Sama jsem Hofburg navštívila několikrát, a i když nepatří k mým nejoblíbenějším místům, vždy se tam ráda vrátím.
K Hofburgu se dostanete buď metrem U3 na zastávku Herrengasse, a nebo si můžete udělat procházku od Museumsquartier, což je zastávka fialové U2.

2.RATHAUS

Vídenšká radnice určitě stojí za povšimnutí, protože její budova je opravdu nádherná a zajímavá. Nejsem si tedy jistá, jak to funguje s prohlídkami, ale dočetla jsem se, že pro jedince se konají každé pondělí, středu a pátek od 13.hod. Já sama jsem radnici navštívila a byla jsem unešená starým výtahem Páternoster, který na radnici stále funguje a vy se jím můžete svést. Okolo radnice se rozptostírá nádherný park, kde si můžete v klidu odpočinout nebo udělat piknik.
K radnici se dostanete nejlépe metrem U2 na stanici Rathaus.

3.STEPHANSPLATZ A STEPHANSDOM

Samotné srdce Vídně, s honosným Stephansdomem. Sthephansdom určitě doporučuji navštívit, a pokud vás kostely neberou tak tam alespoň nakoukněte, je to podle mě nepsaná povinost. V katedrále je možnost navštívit věž, ze které máte prý nádherný výhled na celou Vídeň. Já osobně jsem se tam nepodívala a velmi mě to mrzí, ale vy to určitě udělejte jestli tam budete, výšlap stojí pár euro,a podle toho co jsem slyšela to atojí za to.
Dostanete se tam metrem U3, nebo U1 a vystoupíte na zastávce Stephansplatz.

4.SCHWEDENPLATZ

Aby jsme nebyli pořád jen u těch kostelů,hradů a podobně, přeskočíme ke Schwedenplatz. Řekla bych, že je to něco jako náplavka, ale rozhodně nečekejte naší starou, malebnou krásnou náplavku. Ne že by byl Schwedenplatz špinavý, ale je to něco úplně jiného. Je to vlastně taky cesta podél vody, kam si můžete sednout, nebo se projít, ale spíš to žije večer, kdy tam chodí spousta lidí posedět nebo si dát něco k pití do barů, které zrovna u Schwedenplatz jsou hodně četné. Určitě to není pro každého, ale stojí za to vidět.
Na Schwedenplatz se můžete dostat už od Stephansdomu, ale pro ty méně znalé bude asi kepší jet opět metrem U1 nebo U4 na zastávku Schwedenplatz.

5. ALBERTINA

Albertina mě velmi zaujala, i když nejsem zrovna velký nadšenec pro umění. Je to galerie umístěná v menší kouzelné budově a mně se moc líbila. Najdete tam dechberoucí obrazy-neřeknu z kolikátého století přesně, protože to si nepmatuju, ale i Contemporary Art, které mně osobně zajualo snad nejvíce z celé galerie, a to opakuju, že umění, obrazům a tomuhle všemu se raději vyhýbám. Takže jestli pojedete do Vídně a vyskytnete se někde poblíž, určitě tam skočte.

6. SCHÖNBRUNN

Tam musíte, i kdyby měl být konec světa. Moje obrovská srdcovka, kdo by nevědel-zámek, myslím, že letní sídlo Habsburků a nádherný park s ještě krásnější vyhlídkou na Vídeň. Byla jsem před pár lety i vevnitř v zámku a celé mě to moc nadchlo. Nejsem ani nějaký velký milovník historie, ale celou prohlídku jsem doslova hlatala. Po prohlídce doporučuji vystoupat směrem ke Gloriette okolo fontány a tam si zaplatit výstup nahoru, tipuju že stojí něco okolo 5 euro, ale jistá si nejsem. Absolutně úžasný výhled, nemá snad ani cenu popisovat, to si musíte zažít sami.
K zámku se dostanete opět metrem U4 vystoupíte na zastávce Schönbrunn a pak už následujte davy turistů, které vás k zámku dovedou, protože je trochu dál od metra.

7. Mariahilferstraße

Název trochu připomíná nějákou posvátnou ulici, ale zdání klame, protože Mariahilfer je obrovská, dlouhá nákupní ulice. Najdete tam spíše řetězcové obchody jako H&m, New Yorker, Pull and Bear, Bershka apod. Pokud plánujete ve Vídni nákupy, pak určitě doporučuji právě Mariahilfer.
Ulice je opravdu velmi dlouhá, proto se tam dostanete jak od již zmíněného U2 Museumsquartier, nebo také metrem U3 na Neubagasse (můžete vystoupit i na Zieglergasse nebo Westbanhof, ale já osobně vystupuji nejradši na Neubau, protože je tak akorát veprostřed)


To by bylo prozatím vše, těch míst mám pro vás mnohem více, ale asi by to byl opravdu dlouhý článek, proto to tady ukončím a zbytek přesunu do jiného článku. Doufám, že vám článek pomůže, poradí nebo vás inspiruje.

Mějte se krásně!

Malej pražskej rumík

Jak jsem si barvila vlasy

23. září 2018 v 8:55 | Malej pražskej rumík |  Holčičí věci
Jako snad každá holka, i já jsem objevila kouzlo barev na vlasy. A jelikož se mi nikdy moje přirozená barva vlasů moc nelíbila, rozhodla jsem se to změnit.
Vlasy jsem si začínala barvit dost brzo, řekla bych okolo 14 možná 15tého roku. Díkybohu kvalita mých vlasů tolik neutrpěla, ale že dostaly, chudáci, zabrat.
Mívala jsem vlasy dlouhé zhruba do půly zad, a měla jsem, řekl bych takovou tu typickou hnědou,co podle mého tehdejšího já,měl skoro každý. Když si něco za zamanu, musím to mít hned a nechce se mi čekat. To znamená, že jsem si tedy koupila svojí první barvu -od Lorealuhnědá ale celkově taková výraznější. Vždycky jsem si hrozně přála hnědou, co by měla odlesky do zlata, a to se mi taky o rok později pěkně vymstilo.
Tak jsem se hezky nabarvila, a asi díky asistenci mojí mamky to dopadlo docela dobře, lépe než byste od prvního domácího barvení čekaly. Barva byla docela hezká, víceméně i přirozená a docela mi slušela, i když to nebyl žádnej šlágr, jak se říká.
Ale ne, mně to prostě nedalo. O rok později jsem měla vlasy už pořádně dlouhé a našla jsem tu onu hnědou barvu s mými vysněnými odlesky do zlata. Tak jsem se znova nabarvila, a tady se to začalo trochu kazit. Protože ta hnědá, s odlesky do zlata nebyla hnědá, ale regulérně zrzava. No řekněme si upřímně, vypadalo to strašně. Od přírody mám skoro černé obočí, a do toho jsem měla skoro ohnivě zrzavé vlasy. Katastrofa.
Nevím, co se stalo, ale vlastně se mi to docela líbilo. Myslím, že to tenkrát byl jakýsi pud sebezáchovy a snaha podvědomě se uklidnit, když jsem si říkala: ,,je to sice úplně jiný, než si čekala, ale vlastně ti to docela sluší."
Od té doby mi přijde, že se s mojí barvou vlasů stalo něco špatně. Jakákoliv barva, kterou si tam napatlám po vyblednutí pořád chytá trochu odlesky do zrz.
Kdyby tohle bylo všechno, byla by to docela hezky zakončená pohádka s relativním happyendem, barva se vymyla, odrostla, a vlasy byl zpátky jakžtakž hnědé.
Pak jsme ale v létě poznala holku, která měla krásné černé mikádo. Když mi řekla, že její původní barva je skoro blond, nevěřila jsem. A hrozně se mi to líbilo, takže jsem to musela mít taky. Nechala jsem si ostříhat vlasy, což podle okruhu mých přátel byla dobrá volba a slušely mi více než dlouhé, bohužel tady to neskončilo.
O pár měsíců později jsem se rozhodla praštit do toho a dát tam tu černou. Všechno samozřejmě doma, bez kadeřnice. Děkuju ti mami, že jsi mě přesvědčila dát tam tmavě hnědou, a ne čistou černou. Děkuju!
Barva chytla, vlasy zčernaly a mě se to jak jinak než líbilo. Moje okolí už mělo jiný názor, ale já si stála za tím, že ta černá mi prostě sluší a hotovo! Za dva dny už jsem zmoudřela a zjistila, že ta barva je na mě fakt příšerná. A začala druhá fáze, jak to sakra dát dolů. Pomocník google mi tvrdil, že černá prostě bez odbarvení dolů nejde, a že budu muset chodit ke kadeřnice několikrát, než dostane barvu dolů. A to bych nebyla já, kdybych si neřekla, že to zvládnu sama.
Začínala jsem s různými domácími kašičkami, které se napatlají na hlavu přes noc a údajně mají vlasy zesvětlit. To mi samozřejmě moc nepomáhalo, minimálně ne na tolik abych se s tím spokojila a tak jsem vyrazila do drogerie.
Koupila jsem si nějakou zesvětlující barvu, která slibovala, že udělá platinovou blond i z tmavých vlasů. Pak jsem si koupila ještě klasicky hnědou barvu, podobnou mé původní a šlo se na věc. Platinová barva mi vlasy fakt zesvětlila, byly sice flekaté všude možně, někde zrz, někde blond, ale hlavně že to už nebylo černý!! Na to jsem pak dala klasickou hnědou barvu, a světě div se, ono to pomohlo. Po týdnu, kdy jsem s černou barvou vypadala nejméňe o deset let starší, jsem si přišla zase jako normální mladá holka.
Takže holky, tímhle bych vám chtěla říct, abyste si dobře rozmyslely co si děláte s hlavou. Obzvlášť pro ty mladší z vás, které máte ještě přírodní barvu vlasů, méňe je opravdu někdy více, věřte mi, že dostat tmavou barvu z vlasů je boj.

Mějte se krásně, a hodně štěstí s domácím barvením!

Malej pražskej rumík

Pár pražských míst k posezení

22. září 2018 v 9:56 | Malej pražskej rumík |  Život pražáka
Miluju léto, teplé počasí a hlavně letní večery. Vím, že mám s tímto článkem trochu zpoždění, protože léto už nám (bohužel) skončilo, ale třeba se vám bude hodit pro příští rok:)
Ano, miluju letní večery. A k letním večerům nepochybně patří parta přátel, místo s krásným výhledem a pivo. Hledala jsem hodně dlouho místa, kde si člověk může jen tak sednout, dát si piknik nebo ono zmiňované pivo a dívat se na západ slunce. Věřte mi nebo ne, ale Praha není jen uspěchané město a Praha má i svoje zašitá, relativně klidná zákoutí.

1.LETNÁ

Kdo by neznal starou dobrou Letnou. Můžete si sednout ke ,,Stalinovi" (název pochází od dob kdy zde stála velká socha Stalina) kde se vám naskytne nádherný výhled na Prahu, a v letních měsících tam bude velmi živo, anebo zalézt dále do parku, kde si můžete sednout na trávu nebo na lavičky. Na Letnou se dostanete z centra města, a to ze zastávky Čecův most.

2.STŘELECKÝ OSTROV

Ostrov v centru města, který nabízí nádherný výhled na Karlův most, Pražský hrad a Národní divadlo. Opravdu doporučuji návštěvu při západu slunce, je to kouzelné a ničím nenahraditelné. Já sama miluju ,,Střelák" a v létě tam trávím spoustu času. Bohužel mínus tohoto ostrova je, že není příliš velký a proto tam bývá v létě hodně lidí, a kolikrát jsou už ty nejhezčí místa hustě obsazená. Na střelecký ostrov se dostanete ze zastávky Národní divadlo a dále po mostě, kde pak po schodech sejdete dolů.

3. LADRONKA

Další krásný park, ale už docela mimo centrum. Konají se tu však často různé akce jako např.pálení čarodějnic, Ladronkafest, které stojí za to. Ladronku nemám příliš prozkoumanou, protože je skoro hodinu od mého bydliště, proto se tam moc často nedostanu. Park je určitě super na sport, jelikož je velký a rozléhlý. U tohoto parku vám bohužel neporadím, jak se tam dostat, protože já sama s tím mám do teď problémy. Snad jen řeknu, že se nachází blízko Vypichu.

4.ŽOFÍN

Další sympatický ostrůvek v centru. Ze Žofína skvěle dohlédnete na Střelecký ostrov a výhled zde je taky k nezaplacení. Navíc na Žofíně si můžete v létě půjčit šlapadla, což všem vřele doporučuju! Bohužel, teď nám na Žofíně trochu kopou a je tak omezená část hradby (nevím jak jinak bych to řekla) na které ráda sedím. Na Žofín se dostanete opět ze zastávky Národní divadlo nebo Jiráskovo náměstí.

5.RIEGROVY SADY

Nádherný parčík blízko I.P Pavlova. V létě se zde často konají letní kina a opět mohu jen a jen doporučit. ,,Riegráče" jsou nádherné, líbí se mi, že nejsou tolik rozlehlé a jsou tak svým způsobem útulné. Pokud si na tzv. ,,hlavní louce" sednete co nejvýše, budete mít i krásný výhled na Prahu. Bohužel, toto nenapadne jenom vás a proto bývá ,,hlavní louka" hodně hustě obsazená, což bych taky shledala jak jediné velké mínus pro Riegráče. Dostanete se sem z I.P.Pavlova, dále směrem k Náměstí míru a potom podél Národního domu na Vinohradech, tam se dáte doleva ulicí dolů, a jste skoro tam. (Uf, doufám, že jsme to popsala dobře) a nebo jednoduššeji z I.P. Pavlova sednete na tramvaji 11 nebo 13 a pojedete na zastávku Italská.

6. NÁPLAVKA

Náplavka je poslední místo, které bych vám dnes chtěla představit. Určitě nemusím nějak blíže popisovat, dlážděná cesta vedle Vltavy, kde se také často konají akce např. Farmářské trhy. Najdete tam spoustu hospůdek na lodích, stánků apod. Mínus náplavky je, že na některých místech bývá opravdu špinavá a raději bych si tam nesedala. Náplavka se táhne od Výtoně až snad někam po Holešovice (s občasným přerušením) takže je jen na vás, jakou část si vyberete.

Tak jo, snad vám bude dnešní článek trochu užitečný, a v budoucnu tyto místa třeba navštívíte.

Mějte se krásně!

Malej pražskej rumík

10 nejhorších situací pro extroverta

21. září 2018 v 23:11 | Malej pražskej rumík |  Téma týdne
Ještě než vám představím těch 10 nejhorších situací tak bych chtěla říct, že pro mě samotnou slovo nejhorší neexistuje, protože věřte mi nebo ne, vždycky může být o něco hůř.
Sama sebe považuju za docela velkého extroverta. A protože na internetu vídám spoustu článků o introvertech, ale skoro žádné o extrovertech, rozhodla jsem se napsat (částečně z vlastní zkušenosti) že i často zvýhodnění extroverti to občas nemají lehké.

1.NEMOC

Hned první situace mě napadla, když se vrátím ve vzpomínkách do svých školních let, kdy jsem pravidelně každý podzim uléhala do postele s obrovskou rýmou a kašlem. Nachlazení je celkově strašně otravné, ale pro mě bylo tím víc otravné, že jsem nemohla nikam ven, nikam mezi lidi. A věřte mi nebo ne, po dvou dnech zavřená doma v posteli, jsem se dokonce začínala i do té školy těšit.

2.JEDINÁČEK

Tenhle bod není tak úplně chvilková situace, ale bohužel, dodnes jsem se nedočkala žadného sourozence. Jako malá jsem byla dokonce ráda, že jsem jedináček a nemusím se s někým ,,dělit o rodiče". Jenže okolo 12,13tého roku mi to začínalo být docela líto. Chtěla jsme sourozence, se kterým bych si mohla povídat, hrát a měla tak vlastně kamaráda v rodině. Potřebovala jsem často kontakt se svými vsrtevníky, a pořád ho potřebuju,proto mi právě v tomto věku začínalo vadit, že jsem neměla žádného ,,parťáka" na rodinné dovolené, oslavy apod. Ale velké díky mým rodičům, že jsem to zas tak moc nepociťovala, protože se mi věnovali, jak nejvíc mohli.

3. MÍSTA,KDE SE NIC NEDĚJE

Jak už asi můžete poznat z názvu mého blogu, jsem Pražák tělem i duší, ačkoliv jsem se narodila na mnohem menším městě a původně z Prahy nepocházím. Jako obrovský extrovert jsem si Prahu ale zamilovala, líbí se mi ten ,,ruch" města, který mnoho lidí naopak nesnáší, zkrátka Praha a velká města kde to žije, to je moje. Ale musím občas strávit nějaké ty víkendy mimo Prahu, a jako pro člověka, který čerpá energii z ruchu města, je to občas náročné, když nemám na vesnici kde tu energii nabrat, jelikož je všude málo lidí a až moc velký klid. Vím, že mně mnoho lidí nepochopí, protože většina si jezdí na víkend od Prahy odpočinout, já ale svým způsobem odpočívám v Praze.

4. NICNEDĚLACÍ DNY

Každý občas potřebujeme nějaký ten den na odpočinek, a volné dny jsou super, ale jakmile jich je víc, začíná mě to znepokojovat. Většinou mi nevadí proležet celé dopoledne v posteli, ale odpoledne už musím někam vypadnout. A jsou dny, kdy na vás prostě nikdo nemá čas. Pak se musím umět zabavit sama, a přiznávám se, že mi to moc nejde. Takže tyhle moje ,,osamocené opdoledne" vypadají tak, že se alespoň vydám nakoupit, do knihovny a udělám pár užitečných věcí, nebo sedím sama v parku a filozofuju.

5.PRÁZNDINY

Prázdniny jsou super výmysl, to ne že ne. A ač mi bylo hodněkrát řečeno, ať si jich vážím, dokud je mám, občas mně i malinko štvaly. Nějak se to vždycky sešlo, že všichni kamarádi odjeli na dovolené, za babičkami a na chatu, a já jsem se někdy cítila trochu, jak bych to řekla, osaměle? Rodiče v práci, babička s dědou na dovolené a jak se sama zabavit? Díkybohu jsem se to později naučila a prázdniny jsem začala trávit na brigách, kde jsem poznala jak nové lidi, tak i novou práci a zkušenosti.


6.NEUMÍME SE SAMI ZABAVIT (NĚKTEŘÍ)

Nevím, jestli můžu mluvit za všechny extroverty, ale já se prostě neumím sama zabavit. Jakmile nejsem ve společnosti lidí, rodiny, kamarádů a známých tak se málokdy dokážu vyhnout nudě. Nedokážu vymyslet, co bych měla dělat, a jsem celkově nesvá. Jeden z mých mála léků na nudu je pak spánek.


7. ČAS STRÁVENÝ SÁM SE SEBOU
Tato situace je vlastně podobná jako ta předešlá. Dřívě jsem neuměla trávit čas sama se sebou, pořád jsem potřebovala lidi, potřebovala jsem, aby se mnou někdo byl. Tím jak jsem starší a starší, jsem poznala že i sebe samotného je potřeba brát jako samostatnou osobnost a naučit se s ní trávit čas. A tak vznikly moje posezení na Střeleckém ostrově u nás v Praze, a k tomu připojené přemýšlení a poslouchání mých oblíbených písniček. Dodnes je to můj oblíbený ,,rituál".


8. ZTROSKOTÁNÍ NA PUSTÉM OSTROVĚ
Vezmeme to trochu teoreticky. Extrovert, pustý ostrov, dle mého názoru netřeba dál popisovat.


9. KDYŽ SE NEMŮŽETE PŘIDAT
Nevím, jestli tato situace souvisí zrovna s extroverty, ale nesnáším ten pocit, kdy vaši kamarádi/parta nebo známý vyrazili na nějakou super párty, do kina, nebo jenom na kafe či posedět ven k řece, a vy se nemůžete připojit, protože třeba právě ležíte doma s chřipkou.


10. TICHÝ,NEMLUVMÝ ČLOVĚK
Mně nevadí lidi, kteří tolik nemluví, nebo jsou tišší. Ale představte si, že se jako extrovert dostanete do nuceného rozhovoru s právě takovým člověkem. Nebo spolu musíte dělat projekt do školy, co já vím. Abych to tedy ještě upřesnila, mně fakt nevadí, když je člověk tichý, ale když člověk, se kterým se snažíte vést konverzaci, odpovídá jednoslovně a nesnaží se konverzaci rozvést, to je občas na zabití.
To bylo spíš tak na odlehčení.


Doufam, źe se vám článek líbil, a že jste se v něm někteří možná našli.

Mějte se krásně!

Malej pražskej rumík.